Zobacz jak

wymienić piec na nowy!


Zobacz

Zobacz, jak działamy

227

nowych

ekologicznych autobusów


Zobacz, jak działamy

7 900

Złożonych wniosków


Zobacz

Kraków w zieleni


Zobacz

Aktualności

Zobacz wszystkie

15.10.2018 06:29

„Eko-logiczni”, czyli nauka przez doświadczenie

Jak zmienia się środowisko naturalne pod wpływem zanieczyszczenia? Co dzieje się z wodą, powietrzem i glebą? Co możemy zrobić, by chronić przyrodę? Uczestnicy projektu „Eko-logiczni” znają już odpowiedzi na te pytania. Co więcej, do wielu z nich doszli sami, gdy pod okiem nauczycieli eksperymentowali, stawiali hipotezy i analizowali wyniki doświadczeń. Rezultaty ich pracy podsumowano w piątek, 12 października, w magistracie podczas seminarium kończącego projekt.

Czytaj dalej

11.10.2018 06:10

Dostarczamy ciepło i dbamy o czyste powietrze

Najważniejsze i najcenniejsze obiekty Krakowa korzystają z naszego ciepła. Rozbudowaliśmy sieć ciepłowniczą do ponad 860 kilometrów. Przyczyniliśmy się do likwidacji ponad 4 tysięcy palenisk węglowych. Prowadzimy innowacyjny program edukacyjny. W najbliższych latach zbudujemy ponad 100 kilometrów nowych sieci ciepłowniczych. Zarządzamy tysiącami zautomatyzowanych węzłów ciepłowniczych. MPEC – ciepła energia Krakowa.

Czytaj dalej

09.10.2018 06:38

Kraków działa na rzecz czystego powietrza

Przed nami kolejny sezon grzewczy. Miasto od lat prowadzi zdecydowane działania na rzecz poprawy jakości powietrza: udziela dotacji na likwidację pieców, prowadzi program osłonowy dopłat do rachunków za ogrzewanie ekologiczne a straż miejska kontroluje spalanie odpadów. Gmina Miejska Kraków realizuje również pilotażowy program termomodernizacji budynków, który jest uzupełnieniem wcześniejszych programów realizowanych w mieście.

Czytaj dalej

08.10.2018 06:07

Krakowianie mają kolejne trzy parki kieszonkowe

W sobotę, 6 października otwarte zostały trzy nowe parki. Nowo zagospodarowane zielone miejsca na mapie Krakowa znalazły się w Łagiewnikach, Bieńczycach i na Prądniku Czerwonym.

Czytaj dalej

05.10.2018 06:21

Nowe godziny Punktów Informacyjno-Doradczych ds. Jakości Powietrza

Punkty Informacyjno–Doradcze Wydziału ds. Jakości Powietrza przy ul. Wielickiej 28a, al. Powstania Warszawskiego 10 oraz na os. Zgody 2 w dniach od 5 do 10 października wydłużają godziny przyjmowania stron.

Czytaj dalej

04.10.2018 06:21

„Kraków zaangażowany społecznie” promuje Centra Aktywności Seniorów

W ramach nowej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kraków zaangażowany społeczne” Miasto Kraków aktywnie promuje Kluby Rodziców oraz Programy Aktywności Lokalnej. Priorytetem natomiast jest wsparcie i rozszerzenie działalności CAS, czyli Centrów Aktywności Seniorów.

Czytaj dalej

AKTUALNY

Stan powietrza

jest

  • Spacer z
    dzieckiem

  • Jazda na
    rowerze

  • Sport na
    zewnątrz

Do wymiany pozostało

6 900

pieców

Wymień

swój piec

na nowy

Zobacz, że warto
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.