Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

20.07.2018 06:30

38 nowych autobusów przegubowych będzie wozić pasażerów

Rozpoczęły się dostawy nowych autobusów dla mieszkańców Krakowa. Pierwszy z serii kilku kontraktów przygotowanych na ten rok przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacyjne SA został właśnie zrealizowany. W czwartek, 19 lipca, prezydent Jacek Majchrowski i zarząd krakowskiego przewoźnika zaprezentowali 38 nowych przegubowych autobusów, które już dzisiaj zaczęły wozić pasażerów na liniach nr 105, 164, 179 i 184.

Każdy z 38 nowych autobusów jest wyposażony w silnik spełniający najwyższe europejskie normy ochrony środowiska Euro 6. Pojazdy posiadają klimatyzację, automat biletowy z możliwością zapłaty monetami i kartą, monitoring oraz nowoczesny system informacji pasażerskiej. W środku znajdują się porty USB do ładowania smartfonów. Każdy autobus jest także wyposażony w specjalną platformę, która ułatwi wsiadanie i wysiadanie osobom niepełnosprawnym.

Dostawa 38 nowych przegubowych autobusów jest realizowana w formie leasingu finansowego. Konsorcjum firm Solaris Bus & Coach SA i Millenium Leasing sp. z o.o. dostarczenie nowych autobusów wyceniło na kwotę ponad 75 mln zł brutto.

To pierwsza dostawa nowych autobusów w tym roku. W sumie w 2018 roku mieszkańcy zyskają 160 autobusów. Dzięki temu za nieco ponad dwa miesiące wszystkie autobusy w Krakowie będą spełniać co najmniej europejską normę Euro 5. Wszystkie będą także wyposażone w klimatyzację, monitoring i automaty biletowe.

Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.