50 nowych tramwajów dla Krakowa

Przetarg został ogłoszony 17 sierpnia ub. r. Przewiduje on zamówienie 35 pojazdów, które mają być dostarczone do Krakowa w ciągu 30 miesięcy od podpisania umowy, a kolejne – jeśli pozwolą na to środki finansowe – przez kolejne dwa lata. Zamówione przez krakowskiego przewoźnika wagony będą niskopodłogowe, przegubowe o minimalnej długości 32 metrów i maksymalnej 35 metrów każdy. Będą wyposażone m.in. w klimatyzację.

Najważniejsze parametry, decydujące o wyborze oferty, to parametry techniczne. MPK SA w sposób szczególny będzie zwracać uwagę na wózki jezdne, silnik trakcyjny, przekładnię mechaniczną, koła, podłogę w przedziale pasażerskim, system ogrzewania i schładzania powietrza w tramwaju, otwory okienne w przedziale. Drugim w kolejności kryterium, branym pod uwagę w przetargu jest cena. Pozostałe parametry podlegające ocenie, to gwarancja na każdy tramwaj na ponad 36 miesięcy, podatność do przemieszczenia się elementów ramy wózka oraz szerokość światła otwartych drzwi dwuskrzydłowych.

Termin składania ofert minął w październiku, potem nastąpiło wyłonienie firmy realizującej zamówienie. Umowa zostanie zawarta na okres do końca 2023 roku. Zakup niskopodłogowych wagonów tramwajowych może być objęty dofinansowaniem ze środków Unii Europejskiej, m.in. w ramach projektu POIiŚ 2014-2020.

Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.