15.10.2018 06:29

„Eko-logiczni”, czyli nauka przez doświadczenie

Jak zmienia się środowisko naturalne pod wpływem zanieczyszczenia? Co dzieje się z wodą, powietrzem i glebą? Co możemy zrobić, by chronić przyrodę? Uczestnicy projektu „Eko-logiczni” znają już odpowiedzi na te pytania. Co więcej, do wielu z nich doszli sami, gdy pod okiem nauczycieli eksperymentowali, stawiali hipotezy i analizowali wyniki doświadczeń. Rezultaty ich pracy podsumowano w piątek, 12 października, w magistracie podczas seminarium kończącego projekt.

Czytaj dalej

11.10.2018 06:10

Dostarczamy ciepło i dbamy o czyste powietrze

Najważniejsze i najcenniejsze obiekty Krakowa korzystają z naszego ciepła. Rozbudowaliśmy sieć ciepłowniczą do ponad 860 kilometrów. Przyczyniliśmy się do likwidacji ponad 4 tysięcy palenisk węglowych. Prowadzimy innowacyjny program edukacyjny. W najbliższych latach zbudujemy ponad 100 kilometrów nowych sieci ciepłowniczych. Zarządzamy tysiącami zautomatyzowanych węzłów ciepłowniczych. MPEC – ciepła energia Krakowa.

Czytaj dalej

09.10.2018 06:38

Kraków działa na rzecz czystego powietrza

Przed nami kolejny sezon grzewczy. Miasto od lat prowadzi zdecydowane działania na rzecz poprawy jakości powietrza: udziela dotacji na likwidację pieców, prowadzi program osłonowy dopłat do rachunków za ogrzewanie ekologiczne a straż miejska kontroluje spalanie odpadów. Gmina Miejska Kraków realizuje również pilotażowy program termomodernizacji budynków, który jest uzupełnieniem wcześniejszych programów realizowanych w mieście.

Czytaj dalej

08.10.2018 06:07

Krakowianie mają kolejne trzy parki kieszonkowe

W sobotę, 6 października otwarte zostały trzy nowe parki. Nowo zagospodarowane zielone miejsca na mapie Krakowa znalazły się w Łagiewnikach, Bieńczycach i na Prądniku Czerwonym.

Czytaj dalej

05.10.2018 06:21

Nowe godziny Punktów Informacyjno-Doradczych ds. Jakości Powietrza

Punkty Informacyjno–Doradcze Wydziału ds. Jakości Powietrza przy ul. Wielickiej 28a, al. Powstania Warszawskiego 10 oraz na os. Zgody 2 w dniach od 5 do 10 października wydłużają godziny przyjmowania stron.

Czytaj dalej

04.10.2018 06:21

„Kraków zaangażowany społecznie” promuje Centra Aktywności Seniorów

W ramach nowej kampanii informacyjno-edukacyjnej „Kraków zaangażowany społeczne” Miasto Kraków aktywnie promuje Kluby Rodziców oraz Programy Aktywności Lokalnej. Priorytetem natomiast jest wsparcie i rozszerzenie działalności CAS, czyli Centrów Aktywności Seniorów.

Czytaj dalej

03.10.2018 06:22

Park Aleksandry będzie większy

28 września Gmina Miejska Kraków stała się właścicielem nieruchomości położonych w rejonie ul. Jerzmanowskiego, złożonych z 15 działek o łącznej powierzchni ok. 4,4 ha. Tereny te zostaną przeznaczone na poszerzenie parku Aleksandry, który w przyszłości stanie się częścią tzw. Plant Podgórskich. Utworzą one swoisty zielony ring, powstały dla mieszkańców Bieżanowa, Prokocimia i Rżąki.

Czytaj dalej

02.10.2018 06:47

Kraków z nagrodą ECO-MIASTO 2018

Kraków został laureatem nagrody ECO-MIASTO w kategorii efektywność energetyczna budynków. Wśród miast powyżej 100 tys. mieszkańców Kraków został nagrodzony za wdrożenie systemu monitorowania zużycia mediów w budynkach użyteczności publicznej oraz za konsekwentne działania mające na celu eliminację nieefektywnych energetycznie źródeł ciepła.

Czytaj dalej

29.09.2018 07:12

Otwarcie Ogrodu Zakręconego

Dziś, w sobotę, 29 września o godz. 12 odbędzie się otwarcie kolejnego parku kieszonkowego na mapie Krakowa, tym razem w dzielnicy XII (przy ul. Nad Potokiem 21). Podczas wydarzenia będzie rozdawanych 500 sadzonek skrzydłokwiatów. Kolejny Ogród Krakowian uroczyście otworzy prezydent Jacek Majchrowski.

Czytaj dalej
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.