Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

08.10.2018 06:07

Krakowianie mają kolejne trzy parki kieszonkowe

W sobotę, 6 października otwarte zostały trzy nowe parki. Nowo zagospodarowane zielone miejsca na mapie Krakowa znalazły się w Łagiewnikach, Bieńczycach i na Prądniku Czerwonym.

Otwarcie nowych parków kieszonkowych:

  • o godz. 13.30 - w Łagiewnikach przy placu Łagiewnickim
    Nowy park kieszonkowy w Łagiewnikach przywitał mieszkańców wyjątkowym leśnym klimatem, który będzie można poczuć każdym zmysłem. Leśne elementy zabawowe z pewnością zainteresują najmłodszych, a smak i zapach poziomek osłodzi spędzony tam czas również starszym użytkownikom.
  • o godz. 15.00 - w Bieńczycach przy ul. Wacława Króla
    Folklor to motyw przewodni kolejnego parku kieszonkowego. Będzie można w nim odpocząć wśród rustykalnych kwiatów, pachnących róż, pobawić się z dziećmi w wiejskiej zagródce czy skusić się na odrobinę wysiłku w części rekreacyjno-sportowej pokrytej kolorowymi malunkami.
  • o godz. 16.30 - na Prądniku Czerwonym przy ul. Celarowskiej (w otwarciu weźmie udział prezydent Jacek Majchrowski)
    Motywem przewodnim jest zlokalizowany tam dąb szypułkowy, będący zarazem przepięknym pomnikiem przyrody. W wierzeniach Słowian dąb uważany był za święte drzewo, które symbolizuje odwagę, siły, mądrość i męskość. Dodatkowo, owoce dębu (żołędzie) to przysmak wiewiórek, które z pewnością od przyszłego lata zagoszczą na stałe w kolejnym z parków kieszonkowych.
Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.