Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

03.10.2018 06:22

Park Aleksandry będzie większy

28 września Gmina Miejska Kraków stała się właścicielem nieruchomości położonych w rejonie ul. Jerzmanowskiego, złożonych z 15 działek o łącznej powierzchni ok. 4,4 ha. Tereny te zostaną przeznaczone na poszerzenie parku Aleksandry, który w przyszłości stanie się częścią tzw. Plant Podgórskich. Utworzą one swoisty zielony ring, powstały dla mieszkańców Bieżanowa, Prokocimia i Rżąki.

- Dzięki pozyskanym działkom jesteśmy w stanie przystąpić do prac projektowych - zapowiada Piotr Kempf, dyrektor Zarządu Zieleni Miejskiej. Zgodnie z obowiązującym miejscowym planem zagospodarowania przestrzennego, nieruchomości położone są w przeważającej części na terenach ogólnodostępnej zieleni urządzonej, w tym zieleni urządzonej z usługami, oraz na terenach sportu i rekreacji.

Pozyskane działki są obszarem niezwykle atrakcyjnym pod względem przyrodniczo-krajobrazowym. Znajdują się tam cenne siedliska licznych gatunków roślin i zwierząt, w tym wiele rzadkich gatunków ptaków. Co ważne, w 2017 r. dla tego terenu został ogłoszony i rozstrzygnięty konkurs urbanistyczno-architektoniczny na opracowanie koncepcji zagospodarowania północnej części parku rzecznego Aleksandry.

Nabycie kolejnych terenów przez miasto umożliwi realizację parku miejskiego, który będzie dla mieszkańców Krakowa kolejnym miejscem spędzania wolnego czasu oraz aktywnego wypoczynku.

Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.