fot.Magiczny Kraków

23.02.2017 22:54

Tak! Dla czystego powietrza – ruszyła kolejna edycja kampanii

W lutym i marcu odbyła się trzecia edycja kampanii „Tak! Dla czystego powietrza”. Projekt zachęca krakowian do skorzystania z dotacji do wymiany pieców węglowych. Ankieterzy, wyposażeni w specjalny identyfikator, odwiedzali mieszkańców.

W 2016 roku miasto przeprowadziło dwie edycje kampanii „Tak! Dla czystego powietrza". Ankieterzy odwiedzili z materiałami informacyjnymi kilkadziesiąt tysięcy osób. To między innymi dzięki takiej zachęcie: bezpośrednio w domach mieszkańców, w 2016 roku do UMK wpłynęła rekordowa liczba wniosków o wymianę pieca. Od 24 lutego do 30 marca br. przeprowadzono trzecią edycję kampanii. - Tym razem działający na nasze zlecenie ankieterzy skupią się głównie na obszarze takich dzielnic, jak Bronowice, Zwierzyniec, Krowodrza, Grzegórzki, Czyżyny, Podgórze, Bieżanów-Prokocim, Podgórze Duchackie, Łagiewniki, Borek Fałęcki, Swoszowice, czyli tam, gdzie pieców węglowych jest najwięcej - poinformował Jan Urbańczyk, zastępca dyrektora Wydziału Kształtowania Środowiska UMK. Wyposażeni w specjalne identyfikatory ankieterzy pytali mieszkańców o bariery przy składaniu wniosków, udzielali informacji o Programie Ograniczania  Niskiej Emisji, Lokalnym Programie Osłonowym i ofercie miasta, związanej z likwidacją pieców węglowych. Przy okazji zweryfikowali liczbę palenisk.

Obecnie szacunkowa liczba palenisk węglowych w Krakowie wynosi około 16 tys. Przewiduje się, że ta liczba do końca 2017 roku powinna spaść poniżej 10 tys.

Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.