Termomodernizacja budynków

Nie ulega wątpliwości, że w każdym przypadku, gdy przeprowadzana jest wymiana nisko sprawnego kotła, należy przeanalizować stan termoizolacji budynku i w razie konieczności przeprowadzić termomodernizację. Tylko korelacja tych dwóch działań prowadzi do osiągnięcia zamierzonego efektu ekologicznego, jednocześnie usuwając główną przeszkodę związaną z likwidacją urządzenia na paliwa stałe, jaką jest wzrost kosztów ogrzewania.

Program JAWOR 

Od 5 września 2016 r. Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie ogłasza nabór wniosków w ramach Programu Priorytetowego „Jawor”. Poprawa efektywności energetycznej —  termomodernizacja budynków jednorodzinnych. Program dotyczy termomodernizacji budynków jednorodzinnych o powierzchni docieplonej poniżej 600 m2.

W ramach programu, do dofinansowania zgłaszane mogą być zadania dotyczące termomodernizacji budynków: 

  • - Ocieplenia ścian zewnętrznych budynków,
  • - Ocieplenia dachów, stropodachów, stropów nad ostatnią kondygnacją,
  • - Ocieplenia stropów piwnic,
  • - Wymiany okien, drzwi zewnętrznych.
Więcej informacji na stronach Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska: http://www.wfos.krakow.pl/jawor
Wnioski na dostępne na portalu beneficjenta: http://www.wfos.krakow.pl/portalbeneficjenta/register_of

Formularz wniosku o pożyczkę wraz z załącznikami jest dostępny dla zarejestrowanych użytkowników (po rejestracji i aktywacji konta na portalu beneficjenta w zakładce Program: Jawor). Wniosek o pożyczkę w wersji elektronicznej należy przesłać przez Portal Beneficjenta (przez Skrzynkę podawczą PDF), a następnie należy go wydrukować i złożyć wraz z załącznikami w siedzibie Funduszu, osobiście lub pocztą: ul. Kanonicza 12, 31-002 Kraków. 

O kolejności rozpatrywania wniosków o pożyczkę decyduje data wpływu wniosku w wersji papierowej. Aby wysłać wypełniony formularz PDF, należy najpierw dodać go do skrzynki za pomocą Dodaj plik, a następnie nacisnąć Opcje i z rozwijanej listy wybrać Wyślij (po prawidłowym wysłaniu status pliku pdf zmieni się na "wysłany").
Zamknij

Pozostając na stronie lub korzystając z aplikacji, akceptują Państwo warunki obowiązku informacyjnego .

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.