Fot. materiały prasowe

13.04.2018 10:20

W sobotę Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy

W sobotę, 14 kwietnia po raz piąty Stowarzyszenie Kraków Miastem Rowerów organizuje Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy. Jak co roku w przejeździe wezmą udział szkoły uczestniczące w projekcie STARS Rowerem do szkoły, realizowanym przez Urząd Miasta Krakowa.

W projekcie STARS bierze udział 31 szkół ale do udziału w przejeździe zachęcamy wszystkie krakowskie szkoły. Zapraszamy nauczycieli, uczniów z rodzicami, dziadkami, rodzeństwem a także wszystkich, którzy lubią jeździć na rowerze.

Szkolny Masowy Przejazd Rowerowy wyruszy 14 kwietnia o 10.00 z pl. Szczepańskiego. W tym roku uczestnicy pojadą w eleganckim stylu retro łącząc siły z ekipą Tweed Ride. Organizatorzy zachęcają wszystkich uczestników do przyjechania w stylowych ubraniach - czekają nagrody i dla dzieci i dla dorosłych. Wśród uczestników zostaną również rozlosowane miesięczne vouchery od Wavelo.

Zaplanowana trasa ma ok. 10 km. Jedziemy ulicami: Plac Szczepański - Szczepańska - Rynek Główny - Sienna - Gertrudy - Podwale - Powiśle - Zwierzyniecka - Krasińskiego - Mickiewicza - Słowackiego - Pawia - Tunel - Lubomirskiego - Rondo Mogilskie - Mogilska - Al. Jana Pawła II - plac w parku Lotników Polskich (grafika w załączniku). Zakończymy przejazd ok. 11.30 w Parku Lotników Polskich i piknikiem dla chętnych.

Dla uczestników jadących z Nowej Huty planowany jest koordynowany przejazd z placu Centralnego im. R. Reagana w Krakowie (od strony północno-zachodniej placu: tj. u zbiegu alei Róż i al. Andersa) - zbiórka o 9.00.

Przejazd będzie zabezpieczony przez Policję, Straż Miejską, ratowników medycznych oraz karetkę. Co ważne, podczas przejazdu opiekę nad dzieckiem sprawują jego rodzice lub opiekunowie prawni.

Trasę i szczegóły przejazdu można znaleźć tutaj.

Powrót
Zamknij

Pozostając na stronie lub korzystając z aplikacji, akceptują Państwo warunki obowiązku informacyjnego .

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.