Fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl

11.09.2018 06:29

Zapraszamy na edukacyjne wycieczki rowerowe

Urząd Miasta Krakowa zaprasza wszystkich, którzy chcą nauczyć się bezpiecznego i przyjemnego podróżowania na rowerze po mieście, na serię edukacyjnych wycieczek rowerowych. Najbliższe przejażdżki odbędą się w niedziele, 16 i 23 września. Dla każdego uczestnika przewidziane są rowerowe upominki.

  • Wycieczka w niedzielę, 16 września, odbędzie się w dwóch turach - o godz. 10.30 i 14.30 (Przejażdżki w ramach Europejskiego Tygodnia Zrównoważonego Transportu. Zgłoszenia do czwartku, 13 września, do godz. 15.00. Zbiórka na placu Wszystkich Świętych przed budynkiem magistratu.)
  • Wycieczka w niedzielę, 23 września, odbędzie się w dwóch turach - o godz. 10.30 i 16.00 (Zgłoszenia do czwartku, 20 września, do godz. 12.00. Zbiórka na rondzie Mogilskim.)

W naszym mieście przybywa rozwiązań, które mają ułatwić sprawne i bezpieczne poruszanie się rowerzystów. To m.in. kontrapasy, śluzy rowerowe, pasy filtrujące, pasy dla rowerów i strefy uspokojonego ruchu. Na wycieczce organizowanej przez Wydział Gospodarki Komunalnej UMK będzie można zapoznać się z zasadami korzystania z tych rozwiązań, a także usystematyzować wiedzę m.in. na temat przepisów ruchu drogowego.

Liczba miejsc na wycieczkę jest ograniczona a o zapisie decyduje kolejność zgłoszeń. Te można nadsyłać na adres e-mail: joanna.majdecka@um.krakow.pl, lub zgłaszać się telefonicznie: 12 616 87 70, 12 616 87 80, 12 616 87 48. Potwierdzeniem udziału w wycieczce jest informacja zwrotna. W wycieczce mogą uczestniczyć także osoby niezarejestrowane na nią wcześniej pod warunkiem dostępności wolnych miejsc.

Zaplanowane trasy są łatwe, wiodą w większości po płaskim terenie i w znacznym stopniu korzystają z infrastruktury rowerowej. Obowiązkowe są podstawowe umiejętności rowerzysty.

Rejestracja i udział w wycieczce oznaczają akceptację regulaminu. Uwaga! Każdy uczestnik wycieczki otrzyma rowerowy upominek.

Kolejne rowerowe wycieczki edukacyjne już wkrótce

Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.