Fot. Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie

05.06.2018 06:45

Zatrać się w zieleni i… międzynarodowym kinie!

Już w najbliższy czwartek, 7 czerwca, rusza seria organizowanych w krakowskich parkach i ogrodach pokazów filmowych "Kino na trawie. Kino wielu kultur".

Sześć letnich czwartkowych wieczorów w sześciu krakowskich parkach i ogrodach, a do tego sześć ciekawych filmów - każdy z innego zakątka Europy. Tak w telegraficznym skrócie prezentuje się projekt "Kino na trawie. Kino wielu kultur", realizowany przez Zarząd Zieleni Miejskiej we współpracy z Kancelarią Prezydenta Miasta Krakowa i krakowskimi konsulatami.

Projekcje będą okazją do odwiedzenia również tych mniej popularnych, całkiem nowych lub na co dzień niedostępnych terenów zielonych i ogrodów. Prezentowane w ramach projektu filmy wybrane zostały przez pracujących w Krakowie konsulów sześciu europejskich państw. Zielone kinowe wieczory pozwolą nam również zapoznać się z różnymi zakątkami naszego kontynentu, ich kulturą, kinematografią oraz... językiem. Wszystkie filmy wyświetlane będą w wersji oryginalnej z polskimi napisami. W ten sposób organizatorzy mają nadzieję poszerzyć grono odbiorców o przedstawicieli mieszkających w Krakowie społeczności prezentowanych krajów.

Pierwszy filmowy pokaz odbędzie się już 7 czerwca w parku Jordana. Konsulat Generalny Niemiec zaprezentuje nieznany szerzej polskiej publiczności film pt. "Witamy u Hartmannów" w reżyserii Simona Verhoevena.

21 czerwca na placu Teodora Axentowicza Konsulat Honorowy Malty pokaże "Gladiatora". Dlaczego wybór padł na ten kinowy przebój Ridleya Scotta? Jedną z "gwiazd" tego kinowego przeboju jest właśnie Malta. Jej malownicze krajobrazy posłużyły reżyserowi za tło filmowej historii.

5 lipca w nowocześnie zaaranżowanej przestrzeni nadwiślańskiej parkowej stacji zobaczymy klasykę holenderskiej komedii- obraz pt. "Zbuntowana orkiestra".

Już dwa tygodnie później będziemy mieli wyjątkową okazję odwiedzić oglądany zazwyczaj jedynie przez ogrodzenie ogród Instytutu przy ul. Krupniczej. W tej nieoczywistej scenerii Konsulat Honorowy Austrii zaprezentuje film pt. "Die Schrift des Freundes". Obraz Fabiana Edera to połączenie historii miłosnej z zagadką kryminalną, a wszystko to urozmaicone wątkami wielokulturowości oraz tożsamości narodowej i religijnej.

Ostatni wakacyjny miesiąc będzie okazją do poznania zupełnie nowego parku Bronowice. Choć na całościowe zagospodarowanie tego miejsca trzeba będzie pewnie jeszcze trochę poczekać, już dziś teren ten kusi urokiem i zachęca do odkrywania. Położony pomiędzy ulicami Rydla i Rodakowskiego ponad dwuhektarowy teren zielony okalający fort redutowy "Za Rzeką" to niezwykłe i ciągle jeszcze dzikie miejsce. To właśnie tam, w czwartek, 9 sierpnia, zagości włoski pokaz filmowy.

Na koniec serii pokazów organizatorzy zaproszą widzów do ogrodu Domu Mehoffera przy ul. Krupniczej. W tej idyllicznej i nasyconej kulturowymi treściami przestrzeni zobaczymy polecaną przez Konsulat Generalny Francji francuską komedię "Camille powtarza rok".

Wszystkie pokazy rozpoczynać będą się około godziny 20:30. Najaktualniejsze informacje o zielonym krakowskim kinie dostępne są na stronie internetowej krakowwzieleni.pl.

Powrót
Zamknij

Używamy plików cookies, aby ułatwić Ci korzystanie z naszego serwisu oraz do celów statystycznych.
Jeśli nie blokujesz tych plików, to zgadzasz się na ich użycie oraz zapisanie w pamięci urządzenia.
Pamiętaj, że możesz samodzielnie zarządzać cookies, zmieniając ustawienia przeglądarki.